Szkolenia szybowcowe

NAUCZYMY CIĘ BUJAĆ W OBŁOKACH

Podniebne manewry, bliska współpraca z siłami natury i okazja do nieustannego samodoskonalenia. Szybownictwo ma wiele zalet, chętnie przybliżymy Ci je wszystkie – w teorii i praktyce.

KTO MOŻE LATAĆ SZYBOWCEM?

W szybownictwie górna granica wiekowa właściwe nie istnieje. Szkolenie teoretyczne i loty z instruktorem można rozpocząć w dowolnym momencie życia. Jedyne ograniczenie wiekowe dotyczy pierwszego samodzielnego lotu – trzeba mieć skończone 14 lat.

Niezależnie od wieku kandydaci na pilotów szybowców muszą jednak odznaczać się bardzo dobrym zdrowiem. Aby przystąpić do nauki, należy pomyślnie przejść badania lotniczo-lekarskie na klasę II, czyli wymaganą do rekreacyjnego latania szybowcami i samolotami. Na badania możesz się udać do jednego z Centrów Medycyny Lotniczej, np. do GOBLL-u (Główny Ośrodek Badań Lotniczo-Lekarskich) we Wrocławiu bądź do przychodni lekarsko-lotniczej PLL LOT na warszawskim Okęciu.

Z pełną listą placówek medycznych, w których wykonasz badania, zapoznasz się tutaj:

NAJPIERW TEORIA….

SZKOLENIA TEORETYCZNE

Na kurs teoretyczny zapraszamy do naszej siedziby na lotnisku Babice. Oferujemy do wyboru dwa tryby zajęć: weekendowy (trwa półtora miesiąca) lub tygodniowy (trwa dwa miesiące). Podczas 60 godzin wykładowych dokładnie zapoznasz się z takimi zagadnieniami, jak:

• budowa szybowców
  • meteorologia
  • nawigacja
  • możliwości i ograniczenia człowieka
  • bezpieczeństwo lotów
  • prawo lotnicze
  • procedury operacyjne

Cena podstawowa: 1 600 zł
Oferta specjalna dla młodzieży uczącej się, do 20. roku życia: 1 200 zł

ZAPISY

Wybierz dogodny dla siebie termin i zapisz się na
szkolenie teoretyczne SPL i LAPLA

Tryb
weekendowy

soboty i niedziele
9.00-17.00
termin: 7-29 marca 2020

Tryb
tygodniowy

wtorki i czwartki
termin: 9 marca - 28 kwietnia 2020

Zajęcia odbywają się w budynku administracyjnym Aeroklubu, na lotnisku Babice, przy ul. Księżycowej 1 (dojazd od ul. Kwitnącej).

Przed kursem zapraszamy na spotkanie organizacyjne 1 lutego 2020 o godzinie 13.00.
Uruchomienie kursu uwarunkowane jest zebraniem grupy liczącej co najmniej 15 kursantów (w danym trybie).
Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas na adres: teoria@aeroklub.waw.pl

… POTEM PRAKTYKA

SZKOLENIA PRAKTYCZNE – PODSTAWOWE

Gdy uzbroimy Cię już w całą niezbędną wiedzę teoretyczną, przyjdzie czas na rozpoczęcie prawdziwej przygody z lataniem.
Co warto wiedzieć o szkoleniu?

• Kurs trwa od 2 do 4 tygodni i odbywa się w 3-6-osobowych grupach
  • Szkolenie w locie ma miejsce codziennie między godziną 5:00 a 12:00, zależnie o potrzeb
  • Przy sprzyjającej pogodzie, w ciągu jednego dnia lotnego każdy uczestnik wykonuje ok. 4-6 lotów
  • Podczas szkolenia uczeń-pilot zdobywa podstawowe umiejętności pilotażowe, takie jak lot po prostej, zakręty, start i lądowanie
  • Całe szkolenie obejmuje ok. 60 lotów (przy starcie za wyciągarką) lub ok. 40 lotów (przy starcie za samolotem)
  • Pierwszy etap szkolenia kończy się wykonaniem 10 lotów samodzielnych (bez instruktora na pokładzie)
  • Szkolenie odbywa się na szybowcach typu Bocian lub Puchacz

SZKOLENIA PRAKTYCZNE – ROZSZERZONE

Opanowanie podstawowych umiejętności pilotowania szybowca zapewni Ci świetny start do dalszego eksplorowania przestrzeni powietrznej.
Dzięki dodatkowym kursom możesz:

• nauczyć się obsługiwać inne rodzaje szybowców
  • zdobywać szlify w technice lądowania
  • opanować technikę startu za samolotem
  • rozpocząć naukę akrobacji szybowcowej
  • zacząć pilotowanie z wykorzystaniem prądów wznoszących

Dodatkowo, po wylataniu 15 godzin będziesz mógł podejść do państwowych egzaminów Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej. Pozytywny wynik zapewni Ci Licencję Pilota Szybowcowego i kolejne możliwości rozwoju: wykonywanie coraz dłuższych lotów (również nocnych), praktykowanie pełnej akrobacji szybowcowej oraz startowanie w zawodach i zdobywanie uprawnień instruktorskich.

Jakie szkolenia dodatkowe oferujemy?

Szkolenie doskonalące celność lądowania

Szkolenie do uprawnienia „hol za samolotem”

Szkolenie do uprawnienia „loty termiczne”

Można je odbyć dopiero po ukończeniu dwóch poprzednich szkoleń (celność lądowania i hol za samolotem). Zajęcia prowadzone są tylko w dni tzw. „termiczne”, czyli takie, podczas których występują prądy wznoszące.

Wszystkie szkolenia organizowane są w małych, 3-4-osobowych grupach. Odbywają się w godzinach popołudniowych i trwają kilka dni.

Aby dokonać zapisu na szybowcowe szkolenie teoretyczne, wypełnij poniższy formularz

Aby dokonać zapisu, wypełnij poniższy formularz

Szkolenie praktyczne SPL – dostępne terminy

grupa