WSPIERAMY PASJĘ I MARZENIA

Sporty lotnicze to piękny sport, który daje dużo wolności, adrenaliny i niezapomnianych wrażeń. Jednak zawodowe lotnictwo wymaga od sportowców dużej odwagi, pasji i determinacji. Dlatego czujemy się w obowiązku wspierać tych, którzy dzięki tym cechom sięgają po najwyższe trofea w kraju i za granicą.

Maciej Pospieszyński

w barwach Aeroklubu Warszawskiego

Maciej Pospieszyński – dwukrotny Mistrz Świata akrobacji szybowcowej, Mistrz Polski Akrobacji Samolotowej 2014. W wieku 17 lat rozpoczął szkolenie szybowcowe w Aeroklubie Warszawskim, by chwilę później stać się jednym z najbardziej utytułowanych pilotów akrobacyjnych na świecie. Człowiek o niezwykłej pasji i determinacji w dążeniu do zamierzonego celu, który dzięki treningom, talentowi i miłości do akrobacji zdobył najważniejsze światowe trofea lotnicze (w ciągu ostatnich 5 lat około 15 medali Mistrzostw Świata i Europy). Pytany o swoje osiągnięcia zwykle się uśmiecha i mówi “najważniejsze to robić to co się kocha – reszta przyjdzie z czasem”. To ogromny przywilej i radość wspierać tak utalentowanego pilota.

Szymon Chełmicki

lider i inicjator reprezentacji Polski w Perris

Pierwsza polska profesjonalna ekipa Canopy Formation powstała w 2008 roku  pod nazwą Lost in Space. Liderem i inicjatorem grupy pasjonatów był właśnie reprezentujący Polskę w Perris Szymon SIMON Chełmicki.

Adam Czeladzki

W młodości odnosił sukcesy w kartingu. W 1995 roku rozpoczął karierę lotniczą, początkowo latając na motolotniach, a następnie – na szybowcach i samolotach. W 2009 roku miał wypadek podczas Szybowcowych Mistrzostw Polski w Lisich Kątach, w wyniku którego uszkodził rdzeń kręgowy. Jako niepełnosprawny zaczął latać na odpowiednio zmodyfikowanych szybowcach. W 2012 roku otrzymał Dyplom FAI za przelot zamknięty, trójkąt 1028,6 km. W 2015 roku wykonał osiem przelotów powyżej 1000 km w ciągu dwóch miesięcy, podwajając liczbę tych przelotów wykonanych przez polskich szybowników w całej historii. W 2015 roku zdobył wicemistrzostwo Europy i wicemistrzostwo Polski w klasie Otwartej.

Działa społecznie w Fundacji Avalon Extreme promującej udział osób niepełnosprawnych w sportach ekstremalnych. Razem z fundacją zorganizował w Stalowej Woli dwa obozy szybowcowe dla uczniów-pilotów niepełnosprawnych. W 2016 roku został pierwszym w Polsce niepełnosprawnym instruktorem szybowcowym. Lobbuje za umożliwieniem pilotom niepełnosprawnym możliwości startu w Szybowcowych Mistrzostwach Świata. Wyróżniony Medalem im. Czesława Tańskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w szybownictwie za rok 2015.