Maciej Pospieszyński – dwukrotny Mistrz Świata w akrobacji szybowcowej, Mistrz oraz Wicemistrz Polski w Akrobacji Samolotowej (2014, 2021, 2022) . W wieku 17 lat rozpoczął szkolenie szybowcowe w Aeroklubie Warszawskim, by chwilę później stać się jednym z najbardziej utytułowanych pilotów akrobacyjnych na świecie. Człowiek o niezwykłej pasji i determinacji w dążeniu do zamierzonego celu, który dzięki treningom, talentowi i miłości do akrobacji zdobył najważniejsze światowe trofea lotnicze. Pytany o swoje osiągnięcia zwykle się uśmiecha i mówi “najważniejsze to robić to co się kocha – reszta przyjdzie z czasem”. To ogromny przywilej i radość wspierać tak utalentowanego pilota.
Pierwsza polska profesjonalna ekipa Canopy Formation powstała w 2008 roku pod nazwą Lost in Space. Liderem i inicjatorem grupy pasjonatów CP był Szymon SIMON Chełmicki. Na swoim koncie Szymon ma udział w kilku spektakularnych rekordach świata w tej dyscyplinie. W roku 2016 holenderskim Teuge uczestniczył w ustanowieniu rekordu Europy: 25-osobowej formacji na otwartych spadochronach. W roku 2019 na Florydzie był w składzie nocnego rekordu świata CFS 36way, w tym samym roku w Perris w Kaliforni wziął udział w tworzeniu wielopunktowej sekwencyjnej 43-osobowej formacji na otwartych czaszach. W roku 2022 w Lake Wales na Florydzie Szymon był członkiem ekipy 54 skoczków, która ustanowiła nowy, oficjalny rekord świata Canopy Formation.
W młodości odnosił sukcesy w kartingu. W 1995 roku rozpoczął karierę lotniczą, początkowo latając na motolotniach, a następnie – na szybowcach i samolotach. W 2009 roku miał wypadek podczas Szybowcowych Mistrzostw Polski w Lisich Kątach, w wyniku którego uszkodził rdzeń kręgowy. Jako niepełnosprawny zaczął latać na odpowiednio zmodyfikowanych szybowcach. W 2012 roku otrzymał Dyplom FAI za przelot zamknięty, trójkąt 1028,6 km. W 2015 roku wykonał osiem przelotów powyżej 1000 km w ciągu dwóch miesięcy, podwajając liczbę tych przelotów wykonanych przez polskich szybowników w całej historii. W 2015 roku zdobył wicemistrzostwo Europy i wicemistrzostwo Polski w klasie Otwartej.
Działa społecznie w Fundacji Avalon Extreme promującej udział osób niepełnosprawnych w sportach ekstremalnych. Razem z fundacją zorganizował w Stalowej Woli dwa obozy szybowcowe dla uczniów-pilotów niepełnosprawnych. W 2016 roku został pierwszym w Polsce niepełnosprawnym instruktorem szybowcowym. Lobbuje za umożliwieniem pilotom niepełnosprawnym możliwości startu w Szybowcowych Mistrzostwach Świata. Wyróżniony Medalem im. Czesława Tańskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w szybownictwie za rok 2015.