Sponsoring sportu

BIERZEMY POD SKRZYDŁA NAJLEPSZYCH

Lotnictwo to nasza pasja, dlatego zawsze z największą przyjemnością wspieramy tych, którzy w sportach lotniczych osiągają mistrzowskie wyniki.

Chcesz latać w barwach naszego klubu?

Jeśli sporty lotnicze to całe Twoje życie i możesz pochwalić się imponującymi
osiągnięciami w jednej z dziedzin, koniecznie się z nami skontaktuj!

LATAJĄ Z NAMI

Maciej Pospieszyński

w barwach Aeroklubu Warszawskiego

Maciej Pospieszyński – dwukrotny Mistrz Świata akrobacji szybowcowej, Mistrz Polski Akrobacji Samolotowej 2014. W wieku 17 lat rozpoczął szkolenie szybowcowe w Aeroklubie Warszawskim, by chwilę później stać się jednym z najbardziej utytułowanych pilotów akrobacyjnych na świecie. Człowiek o niezwykłej pasji i determinacji w dążeniu do zamierzonego celu, który dzięki treningom, talentowi i miłości do akrobacji zdobył najważniejsze światowe trofea lotnicze (w ciągu ostatnich 5 lat około 15 medali Mistrzostw Świata i Europy). Pytany o swoje osiągnięcia zwykle się uśmiecha i mówi “najważniejsze to robić to co się kocha – reszta przyjdzie z czasem”. To ogromny przywilej i radość wspierać tak utalentowanego pilota.

Anna Piotrowska

w barwach Aeroklubu Warszawskiego

Anna Piotrowska, pilot szybowcowy, związana z Aeroklubem  Warszawskim od 1996 roku. Jest członkiem Szybowcowej Kadry Narodowej. W roku 2020 będzie reprezentowała Polskę na Szybowcowych Mistrzostwach Kobiet w Australii (Lake Keepit), startujac w klasie standard.

Adam Czeladzki

w barwach Aeroklubu Warszawskiego

W młodości odnosił sukcesy w kartingu. W 1995 roku rozpoczął karierę lotniczą, początkowo latając na motolotniach, a następnie – na szybowcach i samolotach. W 2009 roku miał wypadek podczas Szybowcowych Mistrzostw Polski w Lisich Kątach, w wyniku którego uszkodził rdzeń kręgowy. Jako niepełnosprawny zaczął latać na odpowiednio zmodyfikowanych szybowcach. W 2012 roku otrzymał Dyplom FAI za przelot zamknięty, trójkąt 1028,6 km. W 2015 roku wykonał osiem przelotów powyżej 1000 km w ciągu dwóch miesięcy, podwajając liczbę tych przelotów wykonanych przez polskich szybowników w całej historii. W 2015 roku zdobył wicemistrzostwo Europy i wicemistrzostwo Polski w klasie Otwartej.

Działa społecznie w Fundacji Avalon Extreme promującej udział osób niepełnosprawnych w sportach ekstremalnych. Razem z fundacją zorganizował w Stalowej Woli dwa obozy szybowcowe dla uczniów-pilotów niepełnosprawnych. W 2016 roku został pierwszym w Polsce niepełnosprawnym instruktorem szybowcowym. Lobbuje za umożliwieniem pilotom niepełnosprawnym możliwości startu w Szybowcowych Mistrzostwach Świata. Wyróżniony Medalem im. Czesława Tańskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w szybownictwie za rok 2015.

Szymon Chełmicki

w barwach Aeroklubu Warszawskiego

Pierwsza polska profesjonalna ekipa Canopy Formation powstała w 2008 roku  pod nazwą Lost in Space. Liderem i inicjatorem grupy pasjonatów był właśnie reprezentujący Polskę w Perris Szymon SIMON Chełmicki.