Instruktorzy

SAMOLOTOWI

Instruktor pilot samolotowy z nalotem 7500 godzin na 40 typach samolotów. Instruktor pilot szybowcowy z nalotem 1600 godzin na 30 typach szybowców. Pilot balonowy. Dodatkowe uprawnienia: IR, ME, zrzut skoczków, holowanie szybowców, holowanie banerów, motoszybowce. Od 2005 roku do chwili obecnej pełni obowiązki Instruktora Egzaminatora Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej ULC. Organizator rajdów samolotowych i obozów szybowcowych.

MAREK TYBURA

Instruktor samolotowy, szybowcowy, balonowy. Szef sekcji samolotowej.

Zatrudniony w Ośrodku Szkolenia AW na stanowisku instruktora pilota, wykonujący jednocześnie obowiązki instruktora szkolenia teoretycznego i szefa instruktorów szkolenia teoretycznego. Poprzednio pracował 30 lat w PLL LOT na stanowisku kapitana, instruktora i Inspektora CRM w pionie szkolenia. Wylatał ogólnie na szybowcach i samolotach łącznie ponad 14000 godzin, w tym jako dowódca statku powietrznego ponad 11300 godzin. Jako instruktor wylatał już ponad 4000 godzin. Od czerwca 2000 roku do chwili obecnej pełni obowiązki instruktora egzaminatora w Komisji Egzaminacyjnej Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

RYSZARD SZUŁAKIEWICZ

Inżynier z wykształcenia, natomiast instruktor i pilot komunikacyjny z wyboru.

Piotr Czech
Latał na wielu typach samolotów, z których najlepiej wspomina An-2 oraz Zlina 526F. Od czasu do czasu lubi polatać do góry nogami (ma uprawnienia do akrobacji). Doświadczenie lotnicze zbierał nie tylko w Europie, ale też w Afryce, Azji, Ameryce Północnej i Południowej. Za sterami samolotów spędził ponad 7000 godzin.

PIOTR CZECH

Swoją przygodę w lotnictwem zaczynał od szybowców. Aktualnie zawodowo kapitan Boeinga 737.

Może się pochwalić ogromną wiedzą i imponującym nalotem ponad 20100 godzin, w tym w nocy 9500 godzin. Zanim zaczął pracę w PLL LOT był przez 3 lata instruktorem skoków spadochronowych na lotnisku Gocław. Bardzo doświadczony instruktor i serdeczny człowiek.

JANUSZ WIĘCKOWSKI

Pracował w PLL LOT przez 33 lata. Latał na typach: An24, Ił18, Tupolew 154, ostatnie 19 lat pracy w PLL LOT jako kapitan na B767.

Instruktor Centrum Szybowcowego i społeczny w CSSzyb w Lesznie (1961-1963). Instr. pil. PLL LOT, latał na samolotach Li-2, Ił-14, Ił-18, Ił-62. Podporucznik rez. pilot. Członek szybowcowej kadry narodowej. Szybowcowy mistrz Polski. II szybowcowy wicemistrz Węgier (1965), szybowcowy mistrz krajów socjalistycznych w Orle, szybowcowy mistrz NRF (1972). Posiada diamentową odznakę szybowcową. Podczas wieloletniej pracy instruktorskiej wyszkolił i wychował wielu pilotów sportowych i komunikacyjnych. Wieloletni wykładowca na kursach IFR i innych. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Wylatał ponad 20000 godzin na samolotach i szybowcach.

MIROSŁAW KRÓLIKOWSKI

Instruktor pilot szybowcowy, samolotowy i balonowy oraz komunikacyjny PLL LOT.

Paweł Książek
Związany z Aeroklubem Warszawskim od 2011 roku, szkoli na samolotach AT-3, Cessna 152, 172. Posiada uprawnienia IR, ME oraz Cessna SET.

PAWEŁ KSIĄŻEK

Z wykształcenia inżynier i ekspert ds. cyberbezpieczeństwa z zamiłowania instruktor pilot samolotowy oraz skoczek spadochronowy.

Hubert Massalski
Chętnie służy pomocą i radą, organizując warsztaty i angażując się w życie Aeroklubu. Poza lataniem pasjonują go góry, gdzie również zdobywał doświadczenie lotnicze kończąc kurs lotów i lądowań w Alpach Wysokich. Wcześniej na ziemi dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski w Samochodowych Wyścigach Górskich. W lotnictwie triumfował w zawodach nawigacyjnych i celności lądowania.

HUBERT MASSALSKI

Instruktor samolotowy, ukończył szkolenie podstawowe i instruktorskie w Aeroklubie Warszawskim. Obecnie prowadzi szkolenia teoretyczne oraz praktyczne.

Przygodę z lataniem rozpoczął w Aeroklubie Warszawskim w 2009 roku, od podstawowego szkolenia szybowcowego.

MICHAŁ KĄCKI

Instruktor pilot samolotowy i pilot szybowcowy, zawodowo pilot liniowy Boeinga 737 w Enter Air.

Marek Syguła
Od 2016 przekazuje swoją wiedzę nowym adeptom lotnictwa. W 2017 po 15 latach pracy w IT zamienił biuro na kokpit Boeinga 737. Karierę w lotnictwie komunikacyjnym rozpoczynał od lotów czarterowych w linii Enter Air a obecnie pracuje w PLL LOT. Pozytywnie motywuje swoich uczniów do zdobywania lotniczych umiejętności.

MAREK SYGUŁA

Od początku przygody z lataniem związany z Aeroklubem Warszawskim. Licencję PPL uzyskał w 2005 roku.

Adam Wysoczański
Nalot 1200 godzin na C 152, C 172, C 182, Tecnam 2002, 2008, DA 20, DA 40, PA 28, PA 34, AN 2. Z lotnictwem związany od 1984 roku jako skoczek spadochronowy i instruktor spadochronowy. W wolnych chwilach Instruktor nurkowania technicznego i rebreatherowego.

ADAM WYSOCZAŃSKI

Instruktor samolotowy szkolenia teoretycznego i praktycznego LAP(L), PPL(A), CPL(A), FI(A).

SZYBOWCOWI

Waldemar Wingralek

BALONOWI

Ryszard Kurowski

Przewodniczący sekcji balonowej Aeroklubu Warszawskiego.

Krzysztof Kosobudzki

Sekretarz sekcji balonowej Aeroklubu Warszawskiego.

Adam Świeczko

Skarbnik sekcji balonowej Aeroklubu Warszawskiego.

SPADOCHRONOWI