Instruktorzy

SAMOLOTOWI

marcin witkowski

MARCIN WITKOWSKI

Szef Instruktorów Szkolenia Praktycznego CFI oraz Kierownik Operacji Lotniczych SPO.

Odpowiedzialny za całość procesu szkolenia praktycznego w ATO i nadzór nad operacjami SPO (m.in. zrzut skoczków i testowanie spadochronów). Przygodę z lataniem rozpoczął w 2008 roku.
Jako Instruktor Samolotowy szkoli do licencji LAPL(A), PPL(A), CPL(A), do holowania szybowców, holowania banerów, oraz do uprawnień instruktora FI(A) i VFR NOC. W weekendy "wyrzuca" skoczków spadochronowych w Chrcynnie.

MICHAŁ KĄCKI

Instruktor pilot samolotowy i pilot szybowcowy, zawodowo pilot liniowy Boeinga 737 w Enter Air.

Przygodę z lataniem rozpoczął w Aeroklubie Warszawskim w 2009 roku, od podstawowego szkolenia szybowcowego.

Piotr Czech

PIOTR CZECH

Swoją przygodę w lotnictwem zaczynał od szybowców. Aktualnie kapitan Boeinga 737.

Latał na wielu typach samolotów, z których najlepiej wspomina An-2 oraz Zlina 526F. Od czasu do czasu lubi polatać do góry nogami (ma uprawnienia do akrobacji). Doświadczenie lotnicze zbierał nie tylko w Europie, ale też w Afryce, Azji, Ameryce Północnej i Południowej. Za sterami samolotów spędził ponad 7000 godzin.

Hubert Massalski

HUBERT MASSALSKI

Instruktor samolotowy, prowadzi szkolenia teoretyczne oraz praktyczne.

Od początku związany z Aeroklubem Warszawskim. Chętnie służy pomocą i radą, organizując warsztaty i angażując się w życie Aeroklubu. Poza lataniem pasjonują go góry, gdzie również zdobywał doświadczenie lotnicze kończąc kurs lotów i lądowań w Alpach Wysokich. Wcześniej na ziemi dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski w Samochodowych Wyścigach Górskich. W lotnictwie triumfował w zawodach nawigacyjnych i celności lądowania.

RYSZARD SZUŁAKIEWICZ

Inżynier z wykształcenia, natomiast instruktor i pilot komunikacyjny z wyboru, pełniący w ATO obowiązki HT.

Zatrudniony w Ośrodku Szkolenia AW na stanowisku instruktora pilota, wykonujący jednocześnie obowiązki instruktora szkolenia teoretycznego i szefa instruktorów (HT). Poprzednio pracował 30 lat w PLL LOT na stanowisku kapitana, instruktora i Inspektora CRM w pionie szkolenia. Wylatał ogólnie na szybowcach i samolotach łącznie ponad 14000 godzin, w tym jako dowódca statku powietrznego ponad 11300 godzin. Jako instruktor wylatał już ponad 4000 godzin. Od czerwca 2000 roku do chwili obecnej pełni obowiązki instruktora egzaminatora w Komisji Egzaminacyjnej Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

JANUSZ WIĘCKOWSKI

Pracował w PLL LOT przez 33 lata, ostatnie 19 lat pracy jako kapitan na B767.

Może się pochwalić ogromną wiedzą i imponującym nalotem ponad 20100 godzin, w tym w nocy 9500 godzin. Latał na typach: An24, Ił18, Tupolew 154. Zanim zaczął pracę w PLL LOT był przez 3 lata instruktorem skoków spadochronowych na lotnisku Gocław. Bardzo doświadczony instruktor i serdeczny człowiek.

MIROSŁAW KRÓLIKOWSKI

Instruktor pilot szybowcowy, samolotowy i balonowy oraz komunikacyjny PLL LOT.

Instruktor Centrum Szybowcowego i społeczny w CSSzyb w Lesznie (1961-1963). Instr. pil. PLL LOT, latał na samolotach Li-2, Ił-14, Ił-18, Ił-62. Podporucznik rez. pilot. Członek szybowcowej kadry narodowej. Szybowcowy mistrz Polski. II szybowcowy wicemistrz Węgier (1965), szybowcowy mistrz krajów socjalistycznych w Orle, szybowcowy mistrz NRF (1972). Posiada diamentową odznakę szybowcową. Podczas wieloletniej pracy instruktorskiej wyszkolił i wychował wielu pilotów sportowych i komunikacyjnych. Wieloletni wykładowca na kursach IFR i innych. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Wylatał ponad 20000 godzin na samolotach i szybowcach.

Paweł Książek

PAWEŁ KSIĄŻEK

Z zawodu inżynier, z zamiłowania instruktor samolotowy i skoczek spadochronowy.

Z wykształcenia inżynier i ekspert ds. cyberbezpieczeństwa. Z Aeroklubem Warszawskim od 2011 roku, szkoli na samolotach AT-3, Cessna 152, 172. Posiada uprawnienia IR, ME oraz Cessna SET.

Marek Syguła

MAREK SYGUŁA

Od początku związany z Aeroklubem Warszawskim. Licencję PPL uzyskał w 2005 roku.

Od 2016 przekazuje swoją wiedzę nowym adeptom lotnictwa. W 2017 po 15 latach pracy w IT zamienił biuro na kokpit Boeinga 737. Karierę w lotnictwie komunikacyjnym rozpoczynał od lotów czarterowych w linii Enter Air a obecnie pracuje w PLL LOT. Pozytywnie motywuje swoich uczniów do zdobywania lotniczych umiejętności.

Adam Wysoczański

ADAM WYSOCZAŃSKI

Instruktor samolotowy szkolenia teoretycznego i praktycznego LAP(L), PPL(A), CPL(A), FI(A).

Nalot 1200 godzin na C 152, C 172, C 182, Tecnam 2002, 2008, DA 20, DA 40, PA 28, PA 34, AN 2. Z lotnictwem związany od 1984 roku jako skoczek spadochronowy i instruktor spadochronowy. W wolnych chwilach Instruktor nurkowania technicznego i rebreatherowego.

SZYBOWCOWI

Waldemar Wingralek

BALONOWI

Ryszard Kurowski

Przewodniczący sekcji balonowej Aeroklubu Warszawskiego.

Krzysztof Kosobudzki

Sekretarz sekcji balonowej Aeroklubu Warszawskiego.

Adam Świeczko

Skarbnik sekcji balonowej Aeroklubu Warszawskiego.

SPADOCHRONOWI