Szkolenia samolotowe

ROZWIŃ Z NAMI SKRZYDŁA

Pilotowanie statków powietrznych to wielka przygoda. Nauczymy Cię brać w niej udział w sposób bezpieczny i umiejętny.

Od pond 90 lat szkolimy kolejne pokolenia znakomitych pilotów. Nasi szkoleniowcy dzielą się z kursantami bogatą widzą, doświadczeniem i umiejętnościami, a swoje kompetencje nieustannie udowadniają, zdobywając kolejne sukcesy w zawodach krajowych i międzynarodowych.

NAJPIERW TEORIA….

SZKOLENIA TEORETYCZNE

Podczas naszych szkoleń teoretycznych w czasie 100 godzin wykładowych przyswoisz sobie wiedzę z takich dziedzin, jak:

• prawo lotnicze
  • człowiek – możliwości i ograniczenia
  • łączność
  • meteorologia
  • zasady lotu
  • procedury operacyjne
  • wykonanie i planowanie lotu
  • ogólna wiedza o samolocie
  • nawigacja

Oprócz wykładów czekają Cię również zajęcia praktyczne w hangarze, w czasie których dokładnie zapoznasz się ze wszystkimi elementami samolotu.

Egzamin

Nasze zajęcia mają za zadanie przygotować Cię do egzaminu przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną.

Aby potwierdzić swoją gotowość do podjęcia tego wyzwania, najpierw będziesz musiał zaliczyć testy jednokrotnego wyboru dotyczące poszczególnych przedmiotów. Pozytywny wynik ze wszystkich testów (czyli powyżej 75%) oznacza otrzymanie zaświadczenia o ukończeniu szkolenia teoretycznego.

Z tym dokumentem będziesz mógł udać się do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, żeby zdać egzamin teoretyczny przed LKE.

O wszystkim dokładnie poinformujemy Cię na spotkaniu organizacyjnym.

ZAPISY

Szkolenia PPL odbywają się w tygodniu lub w weekendy. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z lataniem, znajdź dogodny dla siebie termin i zapisz się na zajęcia.

Tryb
weekendowy

soboty i niedziele
9.00-17.00
termin: 9 maja - 20 czerwca 2020

Zajęcia odbywają się w budynku administracyjnym Aeroklubu, na lotnisku Babice, przy ul. Księżycowej 1 (dojazd od ul. Kwitnącej). Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas na adres: teoria@aeroklub.waw.pl

… POTEM PRAKTYKA

SZKOLENIA PRAKTYCZNE

Jeśli chcesz uczyć się latać od najlepszych, zajęcia praktyczne w Aeroklubie Warszawskim będą dla Ciebie najlepsza możliwą inwestycją. Dlaczego?

Płacisz tylko za czas w powietrzu

Uruchomienie, podgrzew, próba silnika, kołowanie, oczekiwanie – wszystkie te czynności wpływają na Twoje bezpieczeństwo podczas lotu, ale nie składają się na sam lot. Dlatego u nas licznik opłat uruchamia się w chwili, gdy wzbijasz się w powietrze i ustaje, gdy lądujesz.

Masz gwarancję najniższych cen

Jak każde stowarzyszenie, nie zarabiamy na procesie kształcenia. U nas opłaty muszą pokryć jedynie zwrot kosztów organizacji szkolenia. Stąd nasze niskie ceny.

Nie musisz płacić z góry za całość

Opłaty uiszczasz bezpośrednio po każdym locie. Nie musisz przygotowywać od razu kwoty za całe szkolenie.

SZKOLENIA SAMOLOTOWE

Szkolenie praktyczne
do licencji LAPL(A)

• na samolocie AT-3 / Cessna 152;
CENA: już od 18 900 zł

Szkolenie praktyczne
do licencji PPL(A)

• na samolocie AT-3 / Cessna 152;
CENA: już od 28 350 zł

• na samolocie Cessna 172;
CENA: już od 36 450 zł

POZOSTAŁE SZKOLENIA

Seminarium instruktora samolotowego FI(A)

CENA: 300 zł
Seminaria odbędą się pod warunkiem uczestniczenia w nich co najmniej 10 osób.

Kurs teoretyczny do uzyskania licencji pilota

samolotowego zawodowego CPL(A)
CENA: 2 000 zł

Kurs teoretyczny do świadectwa kwalifikacji pilota