ROZWIŃ Z NAMI SKRZYDŁA

Pilotowanie statków powietrznych to wielka przygoda. Nauczymy Cię brać w niej udział w sposób bezpieczny i umiejętny.

Od pond 90 lat szkolimy kolejne pokolenia znakomitych pilotów. Nasi szkoleniowcy dzielą się z kursantami bogatą widzą, doświadczeniem i umiejętnościami, a swoje kompetencje nieustannie udowadniają, zdobywając kolejne sukcesy w zawodach szybowcowych krajowych i międzynarodowych.

Co nas wyróżnia?

Aeroklub Warszawski nie jest firmą, a stowarzyszeniem. Powstał z miłości do latania i skupia wokół siebie jego pasjonatów. Członkami naszego stowarzyszenia są zarówno początkujący piloci szybowcowi, jak i mistrzowie świata oraz kapitanowie Boeingów 787 Dreamlinerów.

TEORETYCZNY KURS SZYBOWCOWY SPL

Teoretyczny kurs szybowcowy do licencji SPL

Szkolenie teoretyczne do licencji SPL to w sumie 60 godzin wykładowych, podczas których przyswoisz sobie wiedzę z takich dziedzin, jak:

 • prawo lotnicze
 • człowiek – możliwości i ograniczenia
 • bezpieczeństwo lotów
 • meteorologia
 • procedury operacyjne
 • budowa szybowców
 • nawigacja

Oprócz wykładów czekają Cię również zajęcia praktyczne w hangarze, w czasie których dokładnie zapoznasz się ze wszystkimi elementami szybowca.

ZOSTAŃ PILOTEM SZYBOWCA

UKOŃCZENIE KURSU TEORETYCZNEGO SPL

 • przygotuje Cię do zdania egzaminów teoretycznych na licencję pilota szybowcowego SPL, zarówno wewnętrznych, jak i w ULC (Urzędzie Lotnictwa Cywilnego)
 • pozwoli na rozpoczęcie szkolenia praktycznego, nawet jeszcze w trakcie trwania kursu teoretycznego
 • jest pierwszym etapem drogi, jaką odbywa każdy przyszły pilot szybowcowy

Kandydaci na pilotów, po naszych kursach teoretycznych, uzyskują bardzo wysoką zdawalność podczas egzaminów w ULC.

DALSZA ŚCIEŻKA SZKOLENIOWA

Kolejnym etapem, na drodze do bycia pilotem, jest szkolenie praktyczne do licencji SPL, czyli loty szybowcem z instruktorem lub, na późniejszym etapie, z nadzorem instruktorskim. Podczas szkolenia praktycznego w Aeroklubie Warszawskim:

 • masz możliwość szkolić się na różnych rodzajach szybowców
 • do Waszej dyspozycji są nowoczesne i bezpieczne szybowce Puchacz, ale dysponujemy także bardziej tradycyjnymi modelami, jak np. Bocian
 • część instruktorów poznasz już na etapie szkolenia teoretycznego
 • masz możliwość wybrać sobie instruktora
 • za loty z instruktorem możesz rozliczać się na bieżąco, za konkretne wykonane loty, nie musisz płacić za całość szkolenia praktycznego „z góry”.

CO ZAWIERA KURS

 • 60 godzin wykładów on-line z najlepszymi fachowcami w swoich dziedzinach
 • zajęcia teoretyczne w hangarze, przy szybowcach
 • gwarancję najwyższej jakości szkolenia, potwierdzoną wysokim wskaźnikiem zdawalności egzaminów teoretycznych w ULC przez naszych kursantów

Co jeszcze daje Ci kurs teoretyczny SPL? Szansę na rozpoczęcie wspaniałej przygody, dzięki której ,być może, odkryjesz w sobie pasję i uczynisz z niej zarówno sposób na życie, jak i ścieżkę dalszej kariery zawodowej.

ETAPY KURSU

Co musisz zrobić, aby zdobyć licencję pilota szybowcowego?

Jeśli masz jakieś pytania - skontaktuj się z nami!

KTO MOŻE SIĘ ZAPISAĆ NA KURS SPL?

W szybownictwie górna granica wiekowa właściwe nie istnieje. Szkolenie teoretyczne i loty z instruktorem można rozpocząć w dowolnym momencie życia. Jedyne ograniczenie wiekowe dotyczy pierwszego samodzielnego lotu – trzeba mieć skończone 14 lat. Niezależnie od wieku kandydaci na pilotów szybowców muszą jednak odznaczać się bardzo dobrym zdrowiem. Aby przystąpić do nauki, należy pomyślnie przejść badania lotniczo-lekarskie na klasę II, czyli wymaganą do rekreacyjnego latania szybowcami i samolotami. Na badania możesz się udać do jednego z Centrów Medycyny Lotniczej.

TERMINY 2022

Pilotowanie statków powietrznych to wielka przygoda. Nauczymy Cię brać w niej udział w sposób bezpieczny i umiejętny. Od pond 90 lat szkolimy kolejne pokolenia znakomitych pilotów. Nasi szkoleniowcy dzielą się z kursantami bogatą widzą, doświadczeniem i umiejętnościami, a swoje kompetencje nieustannie udowadniają, zdobywając kolejne sukcesy w zawodach krajowych i międzynarodowych.

TOP