ROZWIŃ Z NAMI SKRZYDŁA

Pilotowanie statków powietrznych to wielka przygoda. Nauczymy Cię brać w niej udział w sposób bezpieczny i umiejętny.

Od pond 90 lat szkolimy kolejne pokolenia znakomitych pilotów. Nasi szkoleniowcy dzielą się z kursantami bogatą widzą, doświadczeniem i umiejętnościami, a swoje kompetencje nieustannie udowadniają, zdobywając kolejne sukcesy w zawodach szybowcowych krajowych i międzynarodowych.

Co nas wyróżnia?

Aeroklub Warszawski nie jest firmą, a stowarzyszeniem. Powstał z miłości do latania i skupia wokół siebie jego pasjonatów. Członkami naszego stowarzyszenia są zarówno początkujący piloci szybowcowi, jak i mistrzowie świata oraz kapitanowie Boeingów 787 Dreamlinerów.

TEORETYCZNY KURS SZYBOWCOWY SPL

Teoretyczny kurs szybowcowy do licencji SPL

Szkolenie teoretyczne do licencji SPL to kilkadziesiąt godzin wykładowych, podczas których przyswoisz sobie wiedzę z takich dziedzin, jak:

 • zasady lotu
 • budowa statku powietrznego - szybowce
 • prawo lotnicze
 • procedury operacyjne
 • człowiek - możliwości, ograniczenia
 • łączność
 • wykonywanie i planowanie lotu
 • nawigacja
 • meteorologia

Oprócz wykładów czekają Cię również zajęcia praktyczne w hangarze, w czasie których dokładnie zapoznasz się ze wszystkimi elementami szybowca.

ZOSTAŃ PILOTEM SZYBOWCA

UKOŃCZENIE KURSU TEORETYCZNEGO SPL

 • przygotuje Cię do zdania egzaminów teoretycznych na licencję pilota szybowcowego SPL, zarówno wewnętrznych, jak i w ULC (Urzędzie Lotnictwa Cywilnego)
 • pozwoli na rozpoczęcie szkolenia praktycznego, nawet jeszcze w trakcie trwania kursu teoretycznego
 • jest pierwszym etapem drogi, jaką odbywa każdy przyszły pilot szybowcowy

Kandydaci na pilotów, po naszych kursach teoretycznych, uzyskują bardzo wysoką zdawalność podczas egzaminów w ULC.

DALSZA ŚCIEŻKA SZKOLENIOWA

Kolejnym etapem, na drodze do bycia pilotem, jest szkolenie praktyczne do licencji SPL, czyli loty szybowcem z instruktorem lub, na późniejszym etapie, z nadzorem instruktorskim. Podczas szkolenia praktycznego w Aeroklubie Warszawskim:

 • masz możliwość szkolić się na różnych rodzajach szybowców
 • do Waszej dyspozycji są nowoczesne i bezpieczne szybowce Puchacz, ale dysponujemy także bardziej tradycyjnymi modelami, jak np. Bocian
 • część instruktorów poznasz już na etapie szkolenia teoretycznego
 • masz możliwość wybrać sobie instruktora
 • za loty z instruktorem możesz rozliczać się na bieżąco, za konkretne wykonane loty, nie musisz płacić za całość szkolenia praktycznego „z góry”.

CO ZAWIERA KURS

 • 60 godzin wykładów on-line z najlepszymi fachowcami w swoich dziedzinach
 • zajęcia teoretyczne w hangarze, przy szybowcach
 • gwarancję najwyższej jakości szkolenia, potwierdzoną wysokim wskaźnikiem zdawalności egzaminów teoretycznych w ULC przez naszych kursantów

Co jeszcze daje Ci kurs teoretyczny SPL? Szansę na rozpoczęcie wspaniałej przygody, dzięki której ,być może, odkryjesz w sobie pasję i uczynisz z niej zarówno sposób na życie, jak i ścieżkę dalszej kariery zawodowej.

ETAPY KURSU

Co musisz zrobić, aby zdobyć licencję pilota szybowcowego?

Jeśli masz jakieś pytania - skontaktuj się z nami!

KTO MOŻE SIĘ ZAPISAĆ NA KURS SPL?

W szybownictwie górna granica wiekowa właściwe nie istnieje. Szkolenie teoretyczne i loty z instruktorem można rozpocząć w dowolnym momencie życia. Jedyne ograniczenie wiekowe dotyczy pierwszego samodzielnego lotu – trzeba mieć skończone 14 lat. Niezależnie od wieku kandydaci na pilotów szybowców muszą jednak odznaczać się bardzo dobrym zdrowiem. Aby przystąpić do nauki, należy pomyślnie przejść badania lotniczo-lekarskie na klasę II, czyli wymaganą do rekreacyjnego latania szybowcami i samolotami. Na badania możesz się udać do jednego z Centrów Medycyny Lotniczej.

TERMINY 2023

Pilotowanie statków powietrznych to wielka przygoda. Nauczymy Cię brać w niej udział w sposób bezpieczny i umiejętny. Od pond 90 lat szkolimy kolejne pokolenia znakomitych pilotów. Nasi szkoleniowcy dzielą się z kursantami bogatą widzą, doświadczeniem i umiejętnościami, a swoje kompetencje nieustannie udowadniają, zdobywając kolejne sukcesy w zawodach krajowych i międzynarodowych.

TOP