Europejskie Dni Dziedzictwa – Dzień Otwarty w Aeroklubie Warszawskim

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków i obiektów kultury. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. Aeroklub Warszawski również dołączył do tego wydarzenia.

19 września w godzinach 12:00-15:00 zapraszamy na Dzień Otwarty do Aeroklubu Warszawskiego przy ul. Księżycowej 1 oraz na naszą strefę spadochronową, Skydive Warszawa, w Chrcynnie.

Podczas Dnia Otwartego w naszej siedzibie przy ul. Księżycowej będzie można zobaczyć z bliska samoloty i szybowce, które od przeszło 90 lat latają po warszawskim niebie.

Zaprosimy Państwa do hangarów i pomieszczeń, w których planujemy nasze loty. Opowiemy o historii Aeroklubu i roli, jaką odegrał podczas II wojny światowej. Przedstawimy sylwetki znanych lotników – członków Aeroklubu i opowiemy o drodze, jaką musi przejść każdy pilot, który chce zasiąść za sterami Boeinga 787 Dreamlinera. Opowiemy też o dostępnych dla każdego pierwszych lekcjach pilotażu szybowca lub samolotu oraz o skokach spadochronowych w tandemie.

W Chrcynnie oprowadzimy po strefie Skydive Warszawa, przedstawimy Sekcję Spadochronową Aeroklubu Warszawskiego i historię naszego lądowiska. Wyjaśnimy, jak wygląda skok w tandemie i co trzeba zrobić, żeby zostać samodzielnym skoczkiem spadochronowym. Oprowadzimy po hangarach, pokażemy pracę układaczy spadochronów, tandem pilotów i instruktorów. Będzie można z bliska obejrzeć Cessnę 208 B Grand Caravan – samolot, z którego wyrzucamy skoczków.

wrz 19 2020

AEROKLUB WARSZAWSKI