SEKCJA MODELARSKA

Od 11 grudnia 2015 roku w Aeroklubie Warszawskim działa reaktywowana Sekcja Modelarska. Zrzesza ona w swoich szeregach pasjonatów modelarstwa lotniczego, przede wszystkim modelarzy zajmujących się modelami gigantami, czyli samolotami o rozpiętości skrzydeł od ok. 2 m i wadze ok. 55 kg (modele 4FGCH), ale także zawodników startujących z modelami z napędem spalinowym oraz modelami swobodnie latającymi.

MODELARZE

Aeroklub i członkowie sekcji na co dzień współpracują także z warszawskimi modelarniami, gdzie kształci się młodych adeptów modelarstwa. Członkowie tych modelarni uczestniczą w zawodach modelarskich w barwach Aeroklubu. Są to przede wszystkim zawody makiet modeli halowych F1N. Wyniki osiągnięte w 2019 roku potwierdziły, że nasi zawodnicy należą do ścisłej krajowej czołówki w konkurencji modeli szybowców halowych F1N i to w każdej kategorii wiekowej.

ŻYCIE SEKCJI

Od 2012 roku Sekcja Modelarska organizuje cykliczne Ogólnopolskie Zawody do Pucharu Polski Latających Makiet Samolotów – Memoriał Marka Szufy, poświęcone pamięci związanego przez wiele lat z Aeroklubem Warszawskim pilota i modelarza.

Na potrzeby swojej działalności Sekcja Modelarska korzysta z lotniska modelarskiego w Chrcynnie, gdzie ma swój punkt startowy o powierzchni 180 x 50 m.

OSIĄGNIĘCIA

• mistrzostwo Polski w klasie F4H - Paweł Makać
  • wicemistrzostwo Polski w klasie F4G – Dariusz Czekaj
  • uchar Mistrza Świata reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata Modeli Swobodnie Latających F1A, F1B i F1C w Lost Hills w Kalifornii (Aeroklub Warszawski reprezentował Marek Roman)
  • drugie miejsce reprezentacji Polski w klasie F1C (modele z napędem silnikowym) podczas Mistrzostw Świata Modeli Swobodnie Latających F1A, F1B i F1C w Lost Hills w Kalifornii (Aeroklub Warszawski reprezentował Marek Roman)
  • Puchar Polski Modeli Swobodnie Latających w klasie F1C – Marek Roman
  • tytuł Drużynowego Mistrza Polski w konkurencji modeli szybowców halowych F1N dla zespołu Aeroklubu Warszawskiego w kategoriach: Junior, Junior młodszy, Senior
  • tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski w Mistrzostwa Polski w konkurencji modeli szybowców halowych F1N dla zespołu Aeroklubu Warszawskiego w kategorii Młodzików.

Zarząd Sekcji Modelarskiej tworzą:

Dariusz Czekaj

Jakub Husarzewski