ROZWIŃ Z NAMI SKRZYDŁA

Od pond 90 lat szkolimy kolejne pokolenia znakomitych pilotów. Nasi szkoleniowcy dzielą się z kursantami bogatą widzą, doświadczeniem i umiejętnościami, a swoje kompetencje nieustannie udowadniają, zdobywając kolejne sukcesy w zawodach krajowych i międzynarodowych. Wielu z nich równocześnie lata w liniach lotniczych, na wszystkich typach samolotów, na całym świecie.

Co nas wyróżnia?

Aeroklub Warszawski nie jest firmą, a stowarzyszeniem. Powstał z miłości do latania i skupia wokół siebie jego pasjonatów. Członkami naszego stowarzyszenia są zarówno początkujący piloci, jak i mistrzowie świata oraz kapitanowie Boeingów 787 Dreamlinerów.

KURS SAMOLOTOWY PPL(A)

Teoretyczny kurs samolotowy - PPL(A) - Private Pilot License

Szkolenie teoretyczne do licencji PPL(A) to w sumie 100 godzin wykładowych, podczas których przyswoisz sobie wiedzę z takich dziedzin, jak:

• prawo lotnicze
  • człowiek – możliwości i ograniczenia
  • łączność
  • meteorologia
  • zasady lotu
  • procedury operacyjne
  • wykonanie i planowanie lotu
  • ogólna wiedza o samolocie
  • nawigacja

Oprócz wykładów czekają Cię również zajęcia praktyczne w hangarze, w czasie których dokładnie zapoznasz się ze wszystkimi elementami samolotu.

ZOSTAŃ PILOTEM SAMOLOTU

UKOŃCZENIE KURSU TEORETYCZNEGO PPL(A)

Ukończenie kursu teoretycznego PPL(A):

• przygotuje Cię do zdania egzaminów teoretycznych na licencję pilota PPL(A), zarówno wewnętrznych, jak i w ULC (Urzędzie Lotnictwa Cywilnego)
  • pozwoli na rozpoczęcie szkolenia praktycznego, nawet jeszcze w trakcie trwania kursu teoretycznego
  • jest pierwszym etapem drogi, jaką odbywa każdy przyszły pilot
  • decydując się na szkolenie teoretyczne w Aeroklubie Warszawskim, dostaniesz od nas voucher o wartości 580 zł na swój pierwszy samodzielny lot za sterami samolotu!

Kandydaci na pilotów, po naszych stacjonarnych kursach teoretycznych, uzyskują bardzo wysoką zdawalność podczas egzaminów w ULC.

DALSZA ŚCIEŻKA SZKOLENIOWA

Kolejnym etapem, na drodze do bycia pilotem, jest szkolenie praktyczne do licencji PPL(A), czyli loty samolotem z instruktorem lub, na późniejszym etapie, z nadzorem instruktorskim. Podczas szkolenia praktycznego w Aeroklubie Warszawskim:

• masz możliwość wyboru samolotu, na którym chcesz się szkolić
  • do wyboru jest samolot AT3, Cesssna 152, Cessna 172
  • istnieje możliwość zmiany typu samolotu podczas szkolenia, jeśli będziesz mieć takie życzenie
  • część instruktorów poznasz już na etapie szkolenia teoretycznego
  • masz możliwość wybrać sobie instruktora
  • za loty z instruktorem możesz rozliczać się na bieżąco, za konkretne wylatane godziny, nie musisz płacić za całość szkolenia praktycznego „z góry”.

CO ZAWIERA KURS

• 100 godzin stacjonarnych wykładów z najlepszymi fachowcami w swoich dziedzinach
  • zajęcia teoretyczne w hangarze, przy samolotach
  • gwarancję najwyższej jakości szkolenia, potwierdzoną wysokim wskaźnikiem zdawalności egzaminów teoretycznych w ULC przez naszych kursantów
  • voucher o wartości 580 zł, na pierwszy samodzielny lot podczas szkolenia praktycznego w Aeroklubie Warszawskim.

Co jeszcze daje Ci kurs teoretyczny PPL(A)? Szansę na rozpoczęcie wspaniałej przygody, dzięki której ,być może, odkryjesz w sobie pasję i uczynisz z niej zarówno sposób na życie, jak i ścieżkę dalszej kariery zawodowej.

ETAPY KURSU

• Phasellus ornare, ante vitae consectetuer consequat,
  • purus sapien ultricies dolor, et mollis pede metus eget nisi
  • 0raesent sodales velit quis augue
  • cras suscipit, urna at aliquam rhoncus, urna quam viverra nisi, in interdum massa nibh nec erat.

KTO MOŻE SIĘ ZAPISAĆ NA KURS

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin nibh augue, suscipit a, scelerisque sed, lacinia in, mi. Cras vel lorem. Etiam pellentesque aliquet tellus. Phasellus pharetra nulla ac diam. Quisque semper justo at risus. Donec venenatis, turpis vel hendrerit interdum, dui ligula ultricies purus, sed posuere libero dui id orci. Nam congue, pede vitae dapibus aliquet, elit magna vulputate arcu, vel tempus metus leo non est. Etiam sit amet lectus quis est congue mollis. Phasellus congue lacus eget neque. Phasellus ornare, ante vitae consectetuer consequat, purus sapien ultricies dolor, et mollis pede metus eget nisi. Praesent sodales velit quis augue. Cras suscipit, urna at aliquam rhoncus, urna quam viverra nisi, in interdum massa nibh nec erat.

TERMINY 2020

Pilotowanie statków powietrznych to wielka przygoda. Nauczymy Cię brać w niej udział w sposób bezpieczny i umiejętny. Od pond 90 lat szkolimy kolejne pokolenia znakomitych pilotów. Nasi szkoleniowcy dzielą się z kursantami bogatą widzą, doświadczeniem i umiejętnościami, a swoje kompetencje nieustannie udowadniają, zdobywając kolejne sukcesy w zawodach krajowych i międzynarodowych.