Szkolenia samolotowe

OBIERZ PIERWSZY KURS NA LATANIE

Zawsze chciałeś spróbować swoich sił za sterami samolotu, ale nie miałeś okazji zrealizować tego marzenia? Myślisz o licencji pilota, ale nie wiesz, czy odnajdziesz się w nowej roli? Pierwszy kurs pilotażu, czyli tzw. lot zapoznawczy jest właśnie dla takich osób, jak Ty. To również wspaniały prezent dla bliskiej Ci osoby, która pasjonuje się lataniem.

Podczas kursu nasz doświadczony instruktor:

• wprowadzi Cię w podstawy pilotażu
  • zapozna Cię z organizacją ruchu lotniczego na lotnisku Warszawa-Babice
  • stworzy Ci komfortowe i bezpieczne warunki do samodzielnego pilotowania
  • będzie czuwał nad każdym Twoim manewrem

PRZEBIEG KURSU – LOTU ZAPOZNAWCZEGO

Twoje szkolenie składać się będzie z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

W ramach 30-minutowej części teoretycznej:

• otrzymasz solidne, naziemne przygotowanie do lotu
  • przyswoisz sobie podstawowe informacje dot. pilotażu, meteorologii oraz budowy samolotu, w którym odbędzie się Twój lot
  • poznasz osiągi samolotu Cessna 152, 172 lub AT3
  • zapoznasz się z tajnikami organizacji ruchu lotniczego – za przykład posłuży Ci jedno z najbardziej aktywnych lotnisk General Aviation, czyli Babice

W ramach 30-minutowej części teoretycznej:

• otrzymasz solidne, naziemne przygotowanie do lotu
  • poznasz osiągi samolotu Cessna 152, 172 lub AT3

Czym polecisz?

W swój pierwszy lot wyruszysz jednym z trzech samolotów: Cessną 172, Cessną 152 lub AT3. To maszyny jednosilnikowe tłokowe, zabierają na pokład od 2 do 4 osób. Latają nimi członkowie naszego Aeroklubu – już teraz będziesz mógł się poczuć jak jeden z nich. Być może Ty również zasiądziesz po lewej stronie, na miejscu głównego pilota.

Podczas przygotowania do lotu siedzący po Twojej prawej stronie instruktor zapozna Cię z działaniem poszczególnych przyrządów dostępnych w kabinie pilota, a także zademonstruje, jak prawidłowo posługiwać się sterem kierunku i wysokości oraz jak operować mocą silnika.

Jeśli polecisz modelem Cessna 172, ujrzysz przed sobą taki oto widok:

WYMAGANIA I WARUNKI ODBYCIA LOTU ZAPOZNAWCZEGO

Na pierwszy kurs pilotażu serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby.

Jedyne wymagania dotyczą:

• minimalnego wieku – 16 lat (osoby młodsze muszą okazać zgodę rodziców lub opiekuna prawnego)
  • minimalnego i maksymalnego wzrostu (kolejno: 130 i 200 cm)
  • maksymalnej wagi – 200 kg
  • dobrego stanu zdrowia (przeciwskazania obejmują choroby serca, padaczkę i inne poważne dolegliwości zdrowotne), przed lotem koniecznie skonsultuj się z lekarzem

Warunki odbycia kursu – lotu zapoznawczego:

• wcześniejsze telefoniczne umówienie konkretnego terminu
  • dobre warunki pogodowe (opady, niska podstawa chmur oraz duży wiatr mogą uniemożliwić odbycie lotu; bez obaw – w takiej sytuacji zarezerwujemy dla Ciebie inny dogodny termin)
  • w przypadku realizacji vouchera – lot musi się odbyć w ciągu 12 miesięcy od daty zakupu
  • loty realizowane są 7 dni w tygodniu, z wyłączeniem wybranych świąt państwowych

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń do nas w dzień powszedni między 9:00 a 17:00.

Do zobaczenia na lotnisku Warszawa Babice!